Відділ освіти, молоді та спорту Любешівської Районної Державної Адміністрації

2018 рік

     МОН визначило тривалість 2017/2018 навчального року і заборонило відпрацювання по суботах

     Міністр освіти і науки Лілія Гриневич підписала листа, в якому визначено структуру нового навчального року, зокрема, його початок 1 вересня та завершення не пізніше як 1 липня

Документ передбачає, що структура навчального року та строки проведення канікул у новому навчальному році встановлюватимуть загальноосвітні навчальні заклади за погодженням з органами управління освітою.

Навчальний рік у загальноосвітніх навчальних закладах незалежно від підпорядкування, типів і форм власності має розпочатись 1 вересня і закінчитись не пізніше як 1 липня наступного року.

Передбачено, що тривалість канікул протягом навчального року не може бути меншою за 30 календарних днів без врахування днів, коли діти припиняли навчання з незалежних від них причин (карантин чи температурний режим).

Школи мають встановити тривалість навчального тижня на весь навчальний рік у межах часу, передбаченого робочим навчальним планом.

Якщо навчальний тиждень буде п’ятиденний, відпрацювання уроків по суботах не допускається, оскільки це призведе до перевищення тижневого гранично допустимого навантаження на учнів.

Відпрацювання по суботах не дозволяється навіть з метою надолуження навчального матеріалу чи продовження канікул та скорочення опалювального сезону.

Відповідно до Положення про державну підсумкову атестацію учнів, учні 4, 9 та 11 класів складатимуть державну підсумкову атестацію. Перелік предметів для державної підсумкової атестації, форму та терміни її проведення буде затверджено додатково.

У Міносвіти зазначають, що загальноосвітні навчальні заклади спільно з органами державної влади та органами місцевого самоврядування прийматимуть рішення щодо карантину, припинення чи продовження навчального процесу з поважних причин.

Кількість фактично проведених вчителями уроків може бути меншою від попередньо запланованої. У такому випадку навчальний заклад та вчителі обов’язково мають вжити заходів щодо освоєння учнями змісту кожного навчального предмета в повному обсязі за рахунок ущільнення, самостійного опрацювання, засобів дистанційного навчання.

Менша кількість проведених вчителем уроків через об’єктивні обставини не може бути причиною вирахувань із його заробітної плати, повідомляє портал osvita.ua.

Канікули в 2017-2018 навчальному році в школі: розклад і дати

Повноцінний фізичний і розумовий розвиток дітей припускає чергування періодів напруженої праці і відпочинку. Перше втілюється у вигляді насиченого навчального процесу, а друге – на канікулах, які всі школярі, незалежно від класу і віку, чекають з великим нетерпінням! Зрештою, так приємно хоча б на тиждень забути про «граніт науки» і віддатися щасливому нічогонероблення, гуляючи з друзями і відпочиваючи з батьками.

Інформація про те, на які дні заплановані канікули в школах, цікавить не тільки учнів, але і їх мам і тат, адже тільки так можна проконтролювати процес виправлення низьких оцінок, запланувати періоди сімейного відпочинку, поїздки до бабусь і участь в конкурсах і змаганнях.

Канікули в 2017-2018 навчальному році в школі: розклад і дати Канікули допомагають школярам відпочити від важкого навчального процесу!

Крім того, протягом канікул учням 9 та 11 класів можна скласти більш щільний графік відвідування репетиторів, щоб інтенсифікувати процес підготовки до загальнодержавної екзаменації. Давайте дізнаємося, які новини можуть очікувати школярів та їх батьків навчальному календарі на 2018 рік, а також спробуємо з’ясувати, коли будуть проходити канікули.

 

 

Інновації в 2017-2018 навчальному році

На сьогоднішній день працює усталена схема, згідно з якою Міністерство освіти видає документ з рекомендаціями щодо тривалості робочого часу та періодів відпочинку. Основна вимога Міністерства для дирекції державних шкільних установ – щоб канікули починалися з першого дня тижня, тобто понеділка. В іншому рекомендації відомства швидше можна класифікувати як керівництво до дії, а не наказ, так як підсумкове рішення приймає педагогічна рада.

Зараз ведуться розмови про те, щоб відродити норми, що мали місце в радянський час – частина чиновників вважає, що канікули повинні проводитися централізовано, а не так, як зручно керівництву шкіл різних регіонів. Така практика допоможе спростити проведення всіляких олімпіад, творчих конкурсів та змагань, тому що всі учні, які беруть участь у подібного роду заходах, будуть вільні в один і той же час.

Канікули в 2017-2018 навчальному році в школі: розклад і дати Багато вважають, що канікули в країні повинні бути централізованими

У Києві не так давно було проведено опитування, що пропонує батькам, учням та педагогічному складу столичних шкіл вибрати один прийнятний для них варіант проведення канікул:

Продовжити практику класичного процесу організації канікулярного часу, який полягає в поділі навчального року на чотири чверті з короткими осінніми, зимовими і весняними канікулами і тривалим відпочинком влітку.

Розділити навчальний час на три триместру, а канікули зробити більш тривалими.

Поділити рік ще більш дробово – на п’ять частин, між якими буде чотири канікулярних періоду по 6-7 днів кожен.

Структура навчального року в плані чергування навантаження та відпочинку не зміниться – усі рекомендовані Міносвіти і Моз пропорції будуть дотримані: 34-35 днів школярі будуть відпочивати (без урахування літа), а решту часу – працювати. Тим не менш, ні один із запропонованих варіантів не зумів набрати більшості голосів, так що питання з організацією канікул на 2017-2018 навчальний рік залишається відкритим, а кожна школа може вибрати канікули по триместрах, модулів або чвертя

Канікули в 2017-2018 навчальному році в школі: розклад і дати Без урахування літа школярі будуть відпочивати 34-35 днів за навчальний рік

Канікули при роботі по чвертях

Точні дати канікулярного часу поки не визначені, однак з практики минулих років, можна зробити такий прогноз:

 • осінні канікули пройдуть в період з 28.10.2017 за 6.11.2017;
 • веселі дні зимових свят захоплять дати з 25.12.2017 за 9.01.2018;
 • весняні канікули пройдуть в період з 24.03.2018 за 2.04.2018;
 • літній відпочинок розпочнеться з 25 травня або 1 червня 2018 року.

Крім того, першокласники та діти, які навчаються в класах корекційної спрямованості, зазвичай отримують додатковий тиждень відпочинку в періоди лютневих морозів. Можна спрогнозувати, що в новому навчальному році це буде 17-26 лютого.

Канікули при модульній системі

Для школярів, які навчаються за модульною системою, тобто за 5-6 тижнів, які закінчуються семиденним відпочинком, прогноз розподілу часу канікул можна представити наступним чином:

 • осінні канікули, швидше за все, займуть тиждень з 7.10.2017 за 15.10.2017 а потім ще одну – з 18.11.2017 за 26.11.2017;
 • зимовий відпочинок випаде на період з 30.12.2017 за 9.01.2018 другі зимові канікули пройдуть з 17.02.2018 за 25.02.2018;
 • канікули, проведені у весняний час, продовжаться з 7.04.2018 за 15.04.2018;
 • літній відпочинок буде проходити в традиційному режимі.

Питання подання додаткових міні-канікул для першокласників залишається в компетенції директорів і педсостава.

Канікули в 2017-2018 навчальному році в школі: розклад і дати Керівництво школи може влаштувати першокласникам міні-канікули

Варто також сказати, що на сьогоднішній день школи можуть самостійно вирішувати, скільки днів у тижні буде відводитися для навчального процесу, тобто визначати п’ятиденний або шестиденний режим. Останнім часом, поки ще не вийшло загальноукраїнських директив, які потрібно було б дотримуватися обов’язковим чином, більшість шкіл вирішило, що краще працювати за традиційною системою 5 днів через 2 щоб учні не так сильно втомлювалися.

ЗНО в 2018 році: обов’язкові предмети, зміни і доповнення

Впровадження практики зовнішнього незалежного оцінювання (або ЗНО) — одна з найбільш кардинальних реформ у сфері української освіти. Іспит обов’язковий для кожного випускника 11 класу і проходить у вигляді тестування, за результатами якого студенту видається сертифікат, що відкриває йому дорогу до вибраний для подальшого навчання ВНЗ.

Можна скільки завгодно говорити про те, що екзаменаційні тести – спірне метод перевірки шкільних знань, а стара система вступу до Вузів краще і реалістичніше оцінювала засвоєну школярами теорію і практику. Все одно ЗНО в 2018 році все так само є обов’язковою нормою.

http://www.sch10kram.pp.ua/wp-content/uploads/2017/06/zno-v-2018-roc-obovyazkov-predmeti-zmni-dopovnennya_571.jpeg

ЗНО позбавить учнів від необхідності здавати іспити за два рази

Міносвіти України впевнене, що саме цей метод підсумкової екзаменації мінімізує зловживання повноваженнями з боку шкільної та університетської адміністрації та дозволить провести іспити максимально об’єктивно. Крім того, ЗНО позбавляє школярів від зайвих стресів, адже раніше один і той же предмет потрібно було здавати кілька разів: спочатку — щоб отримати атестат, а через пару тижнів ще раз – для вступу у ВУЗ.

Щорічно батьки і школярі ретельно відстежують новини, що стосуються ЗНО, адже фахівці Центру оцінювання якості знань не сидять без діла, постійно впроваджуючи якісь інновації. Не дивно, що випускникам 2018 року вже сьогодні хочеться знати, до чого готуватися в найближчі півтора року, щоб без проблем вступити до ВУЗУ.

Інновації у ЗНО-2018

Починаючи з 2018 року, випускники одинадцятих класів зіткнуться з черговими інноваціями в програмі і в процесі проведення ЗНО. Зміни будуть досить значними, тому не варто відкладати процес підготовки на потім.

Про терміни дії сертифікатів

Нагадаємо, що сертифікат ЗНО-2016 є дійсним протягом трьох років. Зараз питання про термін дії сертифікатів знову стоїть на порядку денному. Фахівці займаються виробленням нової методології проведення тестів, а це може спричинити за собою скорочення періоду дії сертифікаційних документів до 1 року. Таким чином, якщо одинадцятикласник не подасть заяву на зарахування до ВНЗ в 2018 році, у новому навчальному періоді йому доведеться повторно проходити экзаменаци

http://www.sch10kram.pp.ua/wp-content/uploads/2017/06/zno-v-2018-roc-obovyazkov-predmeti-zmni-dopovnennya_232.jpeg

    Не надійшли школярі в наступному році знову будуть здавати ЗНО

Зміни в екзаменації з іноземних мов

     З 2016 року учнів лякають включенням іноземної мови у перелік предметів, обов’язкових для здачі ЗНО. Ця інновація викликала серйозну тривогу у школярів та їх батьків, неодноразово писали петиції з проханням скасувати таку практику. В результаті колегія Міносвіти вирішила дослідити доцільність ЗНО з іноземних мов шляхом проведення пробного тестування для кількох областей України.

     У 2016 році апробація охопила столицю і Київську область, одеські й львівські школи. Всього в ній взяло участь приблизно три тисячі школярів. Нові тести включали в себе завдання, розподілені на два рівня складності: В1 (його проходили учні, які вивчали іноземні мови на рівні стандартної шкільної програми) і В2 (таку экзаменацию складали випускники, які навчалися у профільних класах). Крім того, в квиток входили завдання для перевірки навичок аудіювання.

     В результаті Комісія прийняла рішення, що такий підхід себе виправдав – дворівневі тести з іноземних мов були названі доцільним і високонадійним інструментом вимірювання знань. Однак результати апробації поки складно назвати задовільними. Комісія вирішила, що самі тести і частину, присвячену аудіювання, варто доопрацювати, тому в 2017 році учнів чекає повторна апробація даного ЗНО, а от з 2018 року цілком можна очікувати проведення дворівневого тестування.

Обов’язкові предмети

Іноземна мова в 2018 р. буде четвертим обов’язковим іспитом ЗНО

http://www.sch10kram.pp.ua/wp-content/uploads/2017/06/zno-v-2018-roc-obovyazkov-predmeti-zmni-dopovnennya_513.jpeg

      На сьогоднішній день в списку обов’язкових дисциплін залишаються математика (яка може бути замінена або історією біологією, якщо цього потребує обрана спеціальність), а також українська мова та література. Третій тест випускники визначають, виходячи з вимог обраного Внз. Швидше за все, до переліку обов’язкових дисциплін з часом додасться іноземна мова, причому вже в новому, дворівневому вигляді. Тому сміливо можна готуватися до проходження одразу 4-х випробувань в 2018 році.

ЗНО для дітей з обмеженими можливостями

      Згідно словами Оксани Філіпішиної, що обіймає посаду уповноваженого з питань прав дитини, недискримінації та гендерної рівності, з 2018 року ЗНО для дітей зі слабким зором стане на 30 хвилин довше. Крім того, їм буде забезпечено додаткове освітлення аудиторій, а квитки будуть друкуватися з використанням шрифту Брайля. Міносвіти пообіцяло, що також врахує потреби випускників, які пересуваються на інвалідних візках – для них будуть підібрані приміщення з пандусами.

Мінімальний прохідний бал у 2018 році

      У екзаменаційної кампанії ЗНО минулих років у результаті здавали все, що пояснювалося відсутністю мінімального балу для проходження тесту. З 2016 року ситуація змінилася і, швидше за все, така практика продовжиться і в 2017-2018 роках. Згідно новій системі оцінювання, учень повинен показати комісії хоча б мінімальні знання з предмета. Якщо ж він здає тест, продемонструвавши лише той факт, що протягом 11 років просиджував штани за партою, сертифіката він не отримує.Таким чином, Вузи захищаються від абітурієнтів з нульовим рівнем знань. Для довідки наведемо дані 2016 року: з української мови та літератури пороговий бал був визначений у розмірі 23 тестових балів, з математики – 9 з історії – 25. Практика показала, що відсоток учнів, які не можуть набрати мінімум балів, досить високий. 9% одинадцятикласників не змогли здати рідну мову, 15 – продемонстрували незадовільне знання математики, а 13% не здали історію України

http://www.sch10kram.pp.ua/wp-content/uploads/2017/06/zno-v-2018-roc-obovyazkov-predmeti-zmni-dopovnennya_274.jpeg

Пробне ЗНО обійдеться школярам в 120-150 грн. за предмет

Скільки буде коштувати пробний тест?

      Вартість тестування на 2018 рік поки не визначена, але вже відомо, що в 2017 році сума складе 120 гривень за предмет. Швидше за все, на неї можна орієнтуватися і в наступному навчальному році — різниця навряд чи складе більше 20-30 гривень. Нагадаємо, що пробний тест можуть пройти лише особи, які подали відповідну заявку. Реєстрація учасників проходить у період з 1001 по 3101 відповідного навчального року. Дати пробних ЗНО встановлюються приблизно за місяць-півтора до основного.

     Так, у 2017 році пробний тест з української мови можна буде пройти 1042017 біологію, фізику, математику, хімію, географію, історію та іноземну мову можна буде здати 8042017 року. Як показує практика, завдання пробних тестів досить незначно відрізняються від основних, тому варто пройти таке випробування для виявлення рівня своєї підготовки та коригування можливих прогалин і недоліків у знаннях.

Особливості ЗНО-2018 з різних предметів

      Щоб вам було простіше підготуватися до майбутнього випробування, пройдемося по основним характеристикам різних предметів. Інформація представлена станом на 2017 рік; поки немає ніяких передумов до того, що у квитках буде змінена структурна частина. Важлива інновація: учні будуть звільнені від здачі шкільних іспитів, так як частина з тестів ЗНО буде формувати оцінку для атестата. Детальніше про те, які саме завдання буде враховувати комісія, ви можете прочитати нижче

http://www.sch10kram.pp.ua/wp-content/uploads/2017/06/zno-v-2018-roc-obovyazkov-predmeti-zmni-dopovnennya_365.jpeg

      Для здачі пробного тестування записуватися потрібно вже в січні!

ЗНО з української мови та літератури

В квиток з цього предмету входить 58 завдань, які учень повинен вирішити за 180 хвилин. Робота включає три частини:

 • перша, що перевіряє знання мови, включає 33 тесту;
 • друга, яка перевіряє знання з літератури, що складається з 24 тестів;
 • третя, що передбачає висловлення учнем власних думок, складається з одного завдання на певну тему.

     З 2017 року завдання частин 1 і 3 будуть зараховані як результат державної підсумкової атестації і увійдуть у ваш документ про отримання середньої шкільної освіти. Завдання екзаменаційного білета можуть бути представлені у формі тесту з одним варіантом відповіді (максимальна оцінка – 1 бал), завдань на встановлення відповідності (до 4 балів за завдання) і у вигляді міні-твори (до 20 балів). Встановлений максимум за всі види завдань становить 104 тестових бали.

ЗНО з математики

Квиток з математики включає 33 завдання, з якими випускникові доведеться впоратися за 180 хвилин. Квиток передбачає чотири форми завдань:
найпростіші, на вибір однієї правильної відповіді з п’яти (з 1 по 20). Вони оцінюються в 1 бал;
на встановлення відповідності логічних пар (з 21 по 24). Оцінка передбачає виставлення від 1 до 4 балів;
завдання відкритої форми, що передбачають рішення (з 25 по 30). Максимум, що тут можна отримати, становить 2 бали;
завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю, що супроводжується побудовою графіків або ілюстрацією малюнками (з 31 по 33). З них: №31-32 можуть принести вам до 4 балів, а №33 – до 6 балів за правильну відповідь.
     Крім того, як і у випадку з іспитом з української мови та літератури, цей тест йде в атестат як підсумкового оцінювання шкільних знань з математики. Комісія буде виставляти бали за результатами перевірки завдань під номерами з 1 по 28 а також врахує 31-32 номери. Зверніть увагу – комісія не перевіряє ваші викладки в чернетках! Максимум балів, які можна отримати на ЗНО з математики, становить 62 бали

http://www.sch10kram.pp.ua/wp-content/uploads/2017/06/zno-v-2018-roc-obovyazkov-predmeti-zmni-dopovnennya_796.jpeg

Результати ЗНО з математики підуть в шкільний атестат

ЗНО з історії

Об’ємний квиток, що складається з 60 завдань, з якими потрібно впоратися всього за 150 хвилин. Робота передбачає дві частини:
перша з них перевірить знання учня в розділі «Історія України 20 — початку 21 століття». Вона складається з 30 завдань і буде зарахована як результат державної підсумкової атестації випускника 11 класу;
друга частина стосується розділів шкільної програми, що розповідають про історію України з давніх часів і до кінця 19 століття. Тут також буде 30 завдань.

Формально завдання можуть бути представлені у вигляді тестів:
з одним варіантом відповіді (з 1 по 23 та з 31 по 53 можна отримати 1 бал за правильну відповідь);
у вигляді логічних пар (завдання з 24 по 26 і з 54 по 56 оцінювані до 4 балів кожне);
завдань на встановлення послідовності подій чи факторів (№27-28 і 57-58 які можуть принести до 3 балів за відповідь);
на вибір трьох відповідей із семи запропонованих у тесті (№29-30 та 59-60 оцінювані до 3 балів).
Звертаємо вашу увагу, що відповіді на першу частину квитка будуть підставою для виставлення оцінки у вигляді підсумкової госаттестации. Максимально за весь квиток можна набрати 94 бали.

ЗНО з фізики

Екзаменування припускає рішення 34 завдань, для чого відводиться 180 хвилин. Білет складається із завдань, представлених у трьох формах:
з вибором однієї правильної відповіді (№1-20), який може принести до 1 бала;
встановлення логічного відповідності (№21-24), за вірну відповідь тут можна заробити до 4 балів;
без вибору відповіді. Ці завдання передбачають, що учень сам сформулює відповіді в стислому вигляді (№25-34), за що отримає до 2 балів.

Тестування з фізики є підставою для виставлення оцінки в атестат про середню освіту. Максимум, який можна отримати за цей квиток, складає 56 балів.

http://www.sch10kram.pp.ua/wp-content/uploads/2017/06/zno-v-2018-roc-obovyazkov-predmeti-zmni-dopovnennya_217.jpeg

На 34 завдання з фізики відведено 180 хвилин іспитового часу!

ЗНО по біології

В даному квитку буде 50 завдань, які потрібно вирішити за дві години. Білет складається із завдань, представлених у трьох формах:
з вибором однієї правильної відповіді (№1-40), який може принести до 1 бала;
встановлення логічного відповідності (№41-46), за вірну відповідь тут можна заробити до 4 балів;
з вибором трьох правильних відповідей із трьох груп запропонованих варіантів (№47-50), за що можна отримати до 3 балів.

Тестування з біології є підставою для виставлення оцінки в атестат про середню освіту. Максимум, який можна отримати за цей квиток, становить 76 балів.

ЗНО з географії

ЗНО з географії складається з 58 тестів, на рішення яких відведено 150 хвилин. Завдання розподілені на 4 основні форми:

 • з одним варіантом відповіді (№1-42), кожен з яких може принести 1 бал;
 • у вигляді логічних пар (№43-48), що дає до 4 балів кожна;
 • відкриті завдання, на які потрібно надати коротку відповідь (№49-52), оцінюється в 2 бали;
 • на вибір трьох відповідей із семи запропонованих у тесті (№53-58), за які можна отримати по 3 бали.
  Звертаємо вашу увагу, що відповіді на квиток будуть підставою для виставлення оцінки у вигляді підсумкової госаттестации. Максимально за весь квиток можна набрати 92 бали.

Англійська, французька, німецька та іспанська мови

У 2017 році мовні ЗНО складаються з 43 завдань, які потрібно пройти за 2 години. Структурно робота поділяється на три частини:

 • перевіряє навички читання. Тут буде запропоновано 22 завдання;
 • оцінює навик використання іноземної мови. Ця частина містить 20 завдань;
 • перевіряє навички письма. Дана частина містить одне завдання відкритої форми.

http://www.sch10kram.pp.ua/wp-content/uploads/2017/06/zno-v-2018-roc-obovyazkov-predmeti-zmni-dopovnennya_698.jpeg

Іспит з іноземних мов передбачає аудіювання

Деякі завдання з частини читання і використання частин мови і листи служать підставою для виставлення оцінки в рамках госаттестации школярів. Форма завдань передбачає:

 • вибір однієї правильної відповіді в завданнях №1-1623-32 і 33-42 (1 бал за кожний);
 • заповнення пропусків у тексті в №17-22 (1 бал);
 • розгорнутий відповідь №43 (до 14 балів).
  Тим не менш, структурна складова квитка 2018 року, швидше за все, буде змінена у відповідності з дворівневим підходом. Що саме зазнає зміни (а також як будуть розподілятися бали за письмову частину і аудіювання) поки не відомо. Зараз за квиток можна отримати 56 балів.

ЗНО з російської мови

Іспит, який складається з 51 завдання, на вирішення яких Міносвіти вирішило відвести 150 хвилин. У квитку виділено дві категорії:

 • перша включає 50 завдань. Частина з них (№1-36 і 43-50) передбачає вибір однієї відповіді, оцінюється в 1 бал, інші (№37-42) полягають у виборі логічних пар, які можуть принести до 4 балів.
 • друга складається з одного завдання відкритої форми (№51), що оцінюється в 20 балів.

Звертаємо вашу увагу, що відповіді на квиток будуть підставою для виставлення оцінки у вигляді підсумкової госаттестации. Загальний бал сертифіката досягає максимуму в 88 балів.

Подача документів та прийом до ВНЗ за результатами ЗНО

Випробування у вигляді ЗНО учень проходить не для власного задоволення, а для вступу до ВУЗУ. Давайте детальніше поговоримо про те, який відсоток складуть бали ЗНО в 2018 році за конкурсом на бюджетні місця, дізнаємося, чи можуть учні вступати в університет без сертифіката, і чи є пільги в балах ЗНО для певних категорій осіб.

http://www.sch10kram.pp.ua/wp-content/uploads/2017/06/zno-v-2018-roc-obovyazkov-predmeti-zmni-dopovnennya_429.jpeg

При вступі до ВИШУ ви зможете подати максимум 9 заяв

Напрямки для подачі заяви до ВНЗ

Вже в 2017 році скорочується кількість потенційних спеціальностей і кількість можливих заяв. Тепер можна буде подати лише 9 заяв, вибравши для себе 4 спеціальності (ще в 2016 році можна було написати на 6 заяв більше, вибравши 5 спеціальностей для навчання). Крім того, обіцяють відмінити прийом для рівнів «спеціаліст» і «молодший бакалавр». Категорія «молодший спеціаліст» поки що буде збережена, але для неї будуть діяти нові (поки не розроблені) правила прийому.

Зміни в правилах вступу для пільговиків

Абітурієнти, які мають інвалідність, що відносяться до категорії дітей-сиріт, дітей військових, які брали участь у бойових діях і переселенців, які будуть надходити з урахуванням квот, введених Міносвіти. Право вступати поза конкурсної основи з 2017 року для цих категорій осіб скасовується. Квот буде кілька:

 • перша з них, що дорівнює 10% від числа місць за держзамовленням (але не менше, ніж 1 особа), відведена сиротам, школярам, які не можуть пройти ЗНО за медичними показаннями, а також учасникам бойових дій;
 • друга квота призначена кримським переселенцям, які приїхали в Україну після 01012017 року. Квота дорівнює 20% державного замовлення, але буде діяти не в кожному Вузі, а в спеціальних (уповноважених) інститутах і університетах, при яких створено центри освіти «Крим-Україна». Сьогодні таких центрів налічується 12;
 • третя квота є досить обмеженою дії – вона передбачена лише для навчальних закладів комунального типу.

Тобто для Вузів, які фінансуються за допомогою засобів регіонального бюджету;
квоти номер чотири і п’ять призначені для іноземців та діють у межах міжнародних зобов’язань. Нагадаємо, що абітурієнти-іноземці надходять без сертифікатів, проходячи лише співбесіду в обраному Вузі.

Збережуться додаткові бали за курси?

http://www.sch10kram.pp.ua/wp-content/uploads/2017/06/zno-v-2018-roc-obovyazkov-predmeti-zmni-dopovnennya_3010.jpeg

У 2018 р. курси можуть не принести очікуваних додаткових балів!
Згідно із заявою керівника Департаменту вищої освіти, практика додавання балів за підготовчі курси не буде обов’язковою. Таке право отримають університети, у яких є непопулярні спеціальності. Якщо контракт наповнюється нормально, ні про які додаткові бали не може бути й мови, так що вже до 2017 року дане правило торкнеться «комп’ютерників». А ось майбутні екологи і фахівці по сільському господарству можуть піти на курси і підстрахувати себе при вступі.

Визначення коефіцієнтів конкурсних балів

З 2016 року була запроваджена нова система формування балів для вступників у Вузи. Фахівцями Міносвіти дається лише рекомендація щодо відсотка для визначення рейтингу сертифіката ЗНО, атестаційного балу та інших документів. Поки що чинними є такі рекомендації:

мінімальне значення рейтингу сертифікатів ЗНО повинно бути не менше 20%;
мінімум атестаційного рейтингу повинен становити не менше 10%;
Вузи приймають абітурієнтів з урахуванням творчих конкурсів, повинні відводити на цей вид вступного випробування не менше 50% рейтингу.
Залишок балів може бути віднесено в рахунок диплома переможця МАНа, олімпіади або сертифіката про проходження підготовчих курсів (останнє, як було сказано раніше, діє не для всіх спеціальностей).

Одна хвиля зарахування у ВУЗ

Ще в 2015 році у абітурієнтів був шанс просунутися у списках, якщо першочергові претенденти на бюджет подадуть оригінали документів у інший ВУЗ. З 2016 року така практика була скасована і повертати її до життя не планують. У 2018 році одинадцятикласникам варто розраховувати тільки на одну хвилю надходження. Навіть якщо залишаться вакантні місця за держзамовленням, Міністерство просто заощадить на стипендії та фінансування університету, так як місце буде знято з конкурсу.

http://www.sch10kram.pp.ua/wp-content/uploads/2017/06/zno-v-2018-roc-obovyazkov-predmeti-zmni-dopovnennya_3711.jpeg

При вступі до ВИШУ орієнтуйтеся лише на одну хвилю зарахування

ЗНО для майбутніх магістрантів

З 2018 року зіткнутися з ЗНО можуть не тільки вчорашні школярі. Бакалаври, які бажають продовжити навчання в магістратурі, поступово підводяться до того, що будуть здавати не внутрішньовузівських іспити, а точно таке ж ТЕСТУВАННЯ, як і випускники шкіл. ЗНО для бакалаврату охопить два напрямки – спеціальність та іноземна мова.

Виняток може бути зроблено для тих студентів, які мають міжнародну сертифікацію, що підтверджує знання іноземної мови на рівні не менше В1 або В2 (це питання ще обговорюється). Всі бакалаври будуть здавати ЗНО= за фахом в 2018 році — поки не ясно, але з 2017 року така практика буде запроваджена для правників.

З 2018 року першачки підуть на 12-річну школу: реформа освіти України

Кабінет Міністрів підтримав ініціативу Міністерства освіти і науки України про реформування середньої освіти. 14 грудня 2016 року уряд затвердив проект «Нова українська школа», який повинен бути реалізований в найближчі 10 – 13 років, а точніше до 2096 року. Таким чином, з 2018 року першокласники підуть у 12-річну школу .
Проект «Нова українська школа» – це, насамперед, нові освітні стандарти європейського зразка. Сьогодні школа перестала відповідати сучасним потребам юних громадян країни, вона стала нецікавою і недостатньо ефективною. Так як вчили нас дорослих, вчити сучасних дітей не вийде. Занадто велика прірва розрослася між тим, що на сьогодні може дати школа і тим, які вимоги до молодого поколінню пред’являє 21 століття.
Сьогодні необхідно не просто заповнити голови учнів знаннями, а сформувати в особистості ключові компетентності для успіху в житті, зробити випускника конкурентоспроможним в суспільстві.

http://www.sch10kram.pp.ua/wp-content/uploads/2017/06/priyom-v-shkolu-2017-2018-pravila-priyomu-termni-podach-zayavi_621.jpeg

Чому потрібно вводити 12-річні навчання?

Природним чином виникає питання: чи обов’язково потрібно продовжувати перебування в школі ще на один рік? Невже не можна все вищесказане здійснити за 11 років?
Українські діти мають отримувати якісну освіту орієнтований на практичне застосування знань, розкрити свій особистий потенціал і всебічно розвиватися. Як показує практика європейських шкіл, де діти до 18 років навчаються у середньоосвітніх закладах, до цього віку, вони здатні чітко представляти в якій області можуть реалізуватися.
Кардинально нова методика викладання передбачає вивчення матеріалу і одночасне його практичне застосування у вигляді проектної та наукової діяльності. Це направлено на те, щоб випускник не тільки визначився з вибором професії і успішно поступив до ВУЗУ, але і відповідав міжнародним вимогам на ринку праці.
І ще один найважливіший аспект – учням має бути цікаво в школі. Сучасні технології зараз складають велику конкуренцію навчального процесу. Необхідно переломити інтернет можливості для розваг ефективне використання для навчання. Ці завдання повинні бути здійснені не за рахунок підвищення навантаження на учнів та вчителів, а як раз за рахунок збільшення часу перебування в школі на один рік.

Структура нової школи

Нова система освіти буде складатися з трьох етапів:

 • початкова школа — 4 роки,
 • середня школа — 5 років,
 • профільна школа — 3 роки.
  У початковій школі учні перші два роки проходять адаптацію, де не передбачено оцінювання та виконання домашніх завдань. У 3 і 4 класах діти починають отримувати знання з основних предметів, які зможуть успішно використовувати в середній школі. Ці та інші зміни у початковій школі будуть введені вже в цьому році.
  Середня школа отримає нову назву – гімназія. Перші два роки, 5 і 6 клас, також будуть адаптаційними. З 7 класу починається більш глибоке вивчення предметів, що становлять базову освіту. По закінченні гімназії, дев’ятикласники проходять ЗНО (зовнішнє незалежне оцінювання), результати якого визначать, по якому напрямку буде навчатися випускник протягом наступних трьох років старшої профільної школи.

Профільна школа, 10-12 класи, передбачає два напрямки — академічну і профтехническое.
Зараз в старших класах вивчається двадцять один предмет. Обсяг матеріалу величезний. Але саме в цей період діти визначаються з вибором професії. Зрозуміло, що половина предметів не знадобляться їм у найближчому майбутньому, і їх вивчення тільки віднімають сили і час. В академічному циклі старшокласники зможуть самостійно обирати предмети, що їх цікавлять (до 60 %) для поглибленого вивчення, щоб після школи продовжити навчання у Вузи за скороченою програмою. Таким чином компенсується час, проведений в школі.
Профтехнический цикл навчання дозволяє учням здобути середню освіту та першу професію. Випускник 12 річної школи це вже фахівець, який має можливість працевлаштуватися або, якщо є бажання продовжити навчання у закладах вищої освіти.
Введення додаткового дванадцятого року, це те, що лежить на поверхні реорганізації, а всередині належить повністю замінити освітні програми, ввести нові методики викладання, провести перепідготовку вчителів, створити матеріальну базу.

Діти, батьки та вчителі про 12-річної школи

http://www.sch10kram.pp.ua/wp-content/uploads/2017/06/priyom-v-shkolu-2017-2018-pravila-priyomu-termni-podach-zayavi_812.jpeg

Запитувати у шестирічних дітей думку з приводу дванадцятирічного навчання не має сенсу. Для них 12 років це дуже, дуже довго. І вирушаючи в перший клас малюкам не до міркувань про перспективи нової школи. Їм і так належить здолати багато завдань. Перебудуватися на новий режим в незнайомих умовах, адаптуватися в школі, роззнайомитися і бажано подружитися з однокласниками, і найголовніше, навчитися отримувати знання.
Підлітки, хоч і не потрапляють під нововведення, але думку свою мають. Ті, хто себе добре почувають у школі, або ще не визначилися з вибором професії, або просто не хочуть, а можливо і боятися різких змін, вважають, що першокласникам 2018 року круто пощастило.
А є такі, які не уявляють себе у вісімнадцять років за шкільною партою. Знову ці домашки, одні і ті ж вчителі, з якими не завжди все гладко, так і в старшій школі класи, як правило, змінюють свій учнівський склад, компанії розпадаються. Чому ж тоді займатися в цій школі? Тільки зовсім небагато, розважливі і заповзятливі старшокласники вітають 12-річну освіту, але з умовою, що після закінчення школи вони будуть мати гарантії вступу до ВУЗУ або оволодіють бажаною професією.
Що думають про цю новини батьки? Основна маса проти. Це пояснюється, насамперед, нашим менталітетом. Куди ж за партою сидіти, коли в 18 років одні побачення на умі. Та й дорослими вже стали наші діти, їм отримувати професію треба, працювати, а то й заміж виходити, а не в школі бігати по коридорах. Треба зазначити, що позиція така далека від прогресивних поглядів.
Обнадіює в такій ситуації те, що не всі батьки мають деструктивні міркування. А у Міністерства освіти України є ще час, щоб провести роз’яснювальну роботу та донести до громадян суть реформи, аргументовано розкласти по поличках всі позитивні сторони і необхідності переходу середньої школи на дванадцятирічне навчання.
Що ж стосується вчителів, то на щастя, основна маса підтримує нововведення, розуміючи, що для повноцінного існування молодого покоління в сучасному світі, без реформ не обійтися. Більш того, багато вчителів вже самостійно застосовують на практиці нестандартні форми навчання та отримують якісні результати.

Скільки тижнів у 2017-2018 навчальному році

http://www.sch10kram.pp.ua/wp-content/uploads/2017/06/priyom-v-shkolu-2017-2018-pravila-priyomu-termni-podach-zayavi_723.jpeg

Скільки тижнів у навчальному році 2017-2018? Якщо узяти в розрахунок період від 1 вересня до 31 травня, включно, то вийде 40 тижнів. З них, імовірно, 4 тижні — це час канікул. В такому разі виходить, що навчальних тижнів буде 36. Тепер давайте розглянемо все по порядку.

Навчальні тижні для школярів в період 2017-2018

http://www.sch10kram.pp.ua/wp-content/uploads/2017/06/priyom-v-shkolu-2017-2018-pravila-priyomu-termni-podach-zayavi_144.jpeg

Скільки тижнів у році 2017-2018 в сенсі, в навчальному? 36 як ми вже сказали. Плюс до цього, ще 4 семиденки порадують школярів канікулами.

Навчальний рік 2017-2018 як, втім, і завжди, розпочнеться 1 вересня. Цікаво, що це буде п’ятниця. Думається, що такий день можна порахувати як цілий тиждень. Ну хоча б офіційно. Потім у школярів буде два дні вихідних — субота і неділя, — після чого почнеться перший повноцінний навчальний тиждень.

Вчитися до канікул з цього моменту доведеться аж до 27 жовтня. Приблизно в зазначений час за законом розпочнеться період осінніх канікул. Триватимуть вони тиждень: з 30 жовтня по 5 листопада. 6 листопада доведеться знову вставати рано вранці, щоб зібратися йти в школу на навчання.

Потім настануть канікули вже взимку. Новорічні, вони ж зимові, вихідні у школярів розпочнуться з 25 грудня в понеділок. Швидше за все, повертатися в рідну школу учням молодших та старших класів доведеться вже 10 січня, в середу. Вихідні, 6 і 7 січня випали на суботу та неділю, тому за законом вони переносяться на будні дні. Виходить, що понеділок і вівторок в цей час будуть вихідними.

У 2018 році в розпорядженні у школярів до літніх тримісячних канікул виявляться весняні, термін яких — один тиждень. Тиждень весняних канікул розпочнеться орієнтовно 26 березня. Вже 2 квітня знову доведеться відсидіти кілька уроків за шкільною партою в очікуванні закінчення навчання

План занять на навчальний рік 2017-2018 рік

http://www.sch10kram.pp.ua/wp-content/uploads/2017/06/priyom-v-shkolu-2017-2018-pravila-priyomu-termni-podach-zayavi_795.jpeg

Ми вказали лише приблизні дати канікул. Навчальний рік, само собою, розпочнеться 1 вересня, тоді як з 1 червня всі школярі йдуть на літні канікули. Правда, офіційного графіка занять поки ще не було складено. Міністерство освіти затвердить план навчального року 2017-2018 дещо пізніше, але в той же час малоймовірно, що він буде істотно відрізнятися від того, що було наведено в тексті вище.

Окремо зазначимо, що Міністерство освіти має право затвердити лише рекомендації, тоді як останнє слово залишається за керівництвом школи. У той же час директор і його ближні підлеглі не можуть почати процес навчання раніше 1 вересня і закінчити його пізніше 1 червня. Якщо немає підстав.

http://www.sch10kram.pp.ua/wp-content/uploads/2017/06/priyom-v-shkolu-2017-2018-pravila-priyomu-termni-podach-zayavi_726.jpeg

Також не зайвим буде нагадати, що є таке поняття, як іспити. У ряді випадків із-за них школяр може затриматися в школі ще десь на місяць. Але це стосується старшокласників.

Календар парних і непарних тижнів навчального року 2017-2018 полягає в загальній складності 40 тижнів. 36 з них учні шкіл проведуть за партою в компанії однокласників і вчителів, тоді як решта 4 — вдома в компанії батьків, друзів і однодумців.

Скільки тижнів у навчальному році 2017-2018 буде достатньо?

У навчальному році 2017-2018 буде 40 тижнів. З них школярі змушені щодня відвідувати навчальний заклад протягом 36 тижнів. Примітно, що один з них складається лише з одного дня.

http://www.sch10kram.pp.ua/wp-content/uploads/2017/06/priyom-v-shkolu-2017-2018-pravila-priyomu-termni-podach-zayavi_657.jpeg

А на завершення хочеться побажати всім успіхів у навчанні.

 

У випадку якщо державне свято потрапляє на вихідний день (суботу або неділю), то вихідні дні продовжуються на один день.

СПИСОК СВЯТ

2018.04.08 Пасха припадає на неділю. Розрахунок часу святкування Пасхи здійснюється в даний час у більшості християнських конфесій за місячно-сонячним календарем.
2018.05.27 Трійця (П’ятидесятниця). Найбільше християнське свято, що святкується на 50-й день від Великодня в пам’ять зішестя Святого Духа на апостолів і присвячене прославлянню Святої Трійці.

Календар робочих і вихідних днів в Україні в січні 2018 року

01.01.2018 Новий Рік.
07.01.2018 Різдво Христове.
19.01.2018 Хрещення Господнє.
22.01.2018 День Соборності України.
26.01.2018 Міжнародний день митника.
29.01.2018 День працівника пожежної охорони.

Календар робочих і вихідних днів в Україні в лютому 2018 року

23.02.2018 День захисника Батьківщини.

Календар робочих і вихідних днів в Україні в березні 2018 року

08.03.2018 Міжнародний жіночий День.
15.03.2018 День споживача.
18.03.2018 День працівника житлово-комунального господарства і побутового обслуговування населення.
23.03.2018 Всеукраїнський день працівників культури і аматорів народного мистецтва. Всесвітній метеорологічний день.
25.03.2018 День працівників СБУ.
26.03.2018 День Внутрішніх військ України.
27.03.2018 День театру.

Календар робочих і вихідних днів в Україні в квітні 2018 року

01.04.2018 День сміху. День геолога.
07.04.2018 Благовіщення Пресвятої Богородиці. Всесвітній день здоров’я.
12.04.2018 Всесвітній день авіації і космонавтики. День працівників ракетно-космічної галузі України.
21.04.2018 День навколишнього середовища.

Календар робочих і вихідних днів в Україні в травні 2018 року

01.05.2018 День Праці.
02.05.2018 День Праці.
07.05.2018 День Радіо.
09.05.2018 День Перемоги.
12.05.2018 Всесвітній день медсестер.
13.05.2018 День матері.
15.05.2018 Міжнародний день сім’ї.
19.05.2018 День науки.
26.05.2018 День працівників видавництв, поліграфії і книгорозповсюдження.
27.05.2018 День працівників хімічної галузі.
28.05.2018 День випускника, день прикордонника.

Календар робочих і вихідних днів в Україні в червні 2018 року

01.06.2018 Міжнародний день захисту дітей.
05.06.2018 Всесвітній день охорони навколишнього середовища.
06.06.2018 День журналістики.
10.06.2018 День працівників легкої промисловості.
21.06.2018 День медичного працівника. День санітарно-эпидемологической служби.
24.06.2018 День молоді.
25.06.2018 День митної служби України.
28.06.2018 День Конституції.

Календар робочих і вихідних днів в Україні в липні 2018 року

01.07.2018 День архітектури України. День працівників морського та річкового флоту. День працівників кооперації.
04.07.2018 День військ протиповітряної оборони України.
08.07.2018 День рибалки.
15.07.2018 День працівників металургійної галузі.
29.07.2018 День працівників торгівлі та громадського харчування.

Календар робочих і вихідних днів в Україні в серпні 2018 року

01.08.2018 День Військово-Морських сил України.
12.08.2018 День працівників будівельної галузі.
19.08.2018 Преображення Господнє (Спас). День Бджільництва.
24.08.2018 День Незалежності.
25.08.2018 День авіації.
26.08.2018 День шахтаря.
28.08.2018 Успіння Пресвятої Богородиці.

Календар робочих і вихідних днів в Україні в вересні 2018 року

01.09.2018 День знань.
02.09.2018 День підприємця.
08.09.2018 День фізичної культури і спорту. День українського кіно.
09.09.2018 День працівників нафтової, газової та нафтопереробної промисловості. День танкіста.
15.09.2018 День фармацевта. День винахідника і раціоналізатора.
16.09.2018 День працівників лісу.
27.09.2018 Всесвітній день туризму.
30.09.2018 Всеукраїнський день бібліотек. День працівників машинобудівної галузі.

Календар робочих і вихідних днів в Україні в жовтні 2018 року

01.10.2018 Міжнародний день музики. Міжнародний день людей похилого віку.
07.10.2018 День працівників освіти.
08.10.2018 День юридичного працівника.
14.10.2018 Покров Пресвятої Богородиці. День художника. День працівників стандартизації та метрології.
21.10.2018 День працівників харчової промисловості.
27.10.2018 День рятувальника.
28.10.2018 День працівника автомобільної галузі.
30.10.2018 День працівників Державної податкової адміністрації.

Календар робочих і вихідних днів в Україні в листопаді 2018 року

03.11.2018 День ракетних сил і артилерії.
04.11.2018 День залізничника.
09.11.2018 День української писемності та мови.
16.11.2018 День працівників радіо, телебачення та зв’язку.
17.11.2018 День студентів.
18.11.2018 День працівників сільського господарства.

Календар робочих і вихідних днів в Україні в грудні 2018 року

01.12.2018 День працівників прокуратури.
03.12.2018 Міжнародний день інвалідів.
06.12.2018 День Збройних сил України.
10.12.2018 Міжнародний день прав людини.
12.12.2018 День Сухопутних військ України.
16.12.2018 День працівників енергетичної галузі.
20.12.2018 День міліції.
24.12.2018 День працівників архівних установ.